Paide Linnavolikogu muutis ühinemislepingut

Neljapäeval, 11. juunil toimunud volikogu istungil otsustas Paide Linnavolikogu 19 poolthäälega vastu võtta Paide linna, Paide valla ja Roosna-Alliku valla ühinemislepingu muutmise.

Paide linnapea Priit Värk kommenteeris muudatuse sisu, et edaspidi saab olema senise kahe piirkonnajuhi asemel üks, kes siis vastutab endise Paide valla ja Roosna-Alliku territooriumi eest ja edaspidi ei ole piirkonnajuht ka valitsuse liige. „Mõlema piirkonna eest vastutab edaspidi Kulno Klein," sõnas Värk.

„Piirkondade ühinemisest on möödunud 2,5 aastat. Ühise omavalitsuse kasvuraskustest on välja kasvatud ning selleks, et muuta omavalitsuse juhtimist tõhusamaks ja kuluefektiivsemaks, siis piisab, kui Paide linnas on üks piirkonnajuht. Elanikele pakutavate teenuste kvaliteet sh teeninduskeskuses ei vähene ega muutu selle tõttu ebakvaliteetsemaks. Ühinemislepingu muutmiseks oli vaja vähemalt kolmveerandi volinike toetus ehk 18 poolthäält, kuid lõpuks oli toetajaid koguni 19 ja vaid üks hääl oli vastu," kommenteeris Värk.

Saavutatav rahaline kokkuhoid on aastas ca 32 000 eurot.

Tutvu ühinemislepingu muutmise eelnõuga SIIN

Tutvu vastu võetud määrusega Riigi Teatajas