Ülevaade tormi kahjustuste likvideerimisest

Pildil Viisu pargis maha langenud puud

Tormi kahjustuste likvideerimisega tehti algust esmaspäeva, 13. juuli hommikul ning juba ennelõunaks olid kõik teed maha kukkunud puudest vabad. Viimasena likvideeriti liiklust takistanud puu Vodja teelt ning seda kella 10-11 vahel ennelõunal. Kuigi teed on nüüdseks vabad, toimuvad tormikahjustuste likvideerimised veel jätkuvalt edasi.

Piirkonnajuhi Kulno Kleini sõnul on kahjustusi praktiliselt kõikides piirkondades ning kõige suuremad kahjustused on Paide linnas sees. „Põhiliselt said räsida sadakond puud, aga ka valgustus- ja telefonipostid ning mõni liiklusmärk," lisas Klein.

Tormist räsida saanud liiklusmärk Pikal tänaval

Suureks murekohaks on aga erinevad pargid. Nimelt on tormikahjustusi kõikides sellistes parkides, kus on vanemaid puid ning tormist on räsida saanud näiteks Viisu, Suur-Palu ja Roosna-Alliku mõisa pargid. Suurt pahandust tegi torm ka Sargvere mõisa ümber, kus sai tugevalt kannatada mõisa kuur. „Sargvere mõisa kuuri puhul võib arvestada, et läheb nädal või isegi kaks kuniks kahjustused  täielikult likvideeritud on," kommenteeris Klein.

Paide halduse juhatuse liige Peeter Saldre sõnas, et kõige enam aega võtavad just haljastustööd. „Maha kukkunud oksi on palju ning nende ära koristamine nii linna tänavatelt kui ka üldiselt linnapildilt võtab veel omajagu aega," kommenteeris Saldre. Ta lisas veel, et paraku ei jäänud tormist puutumata ka Peetri  pargi seiklusrada, mille korda tegemisega samuti tegeletakse.

Kulno Klein ütles veel lõpetuseks, et kuigi kahjustuste likvideerimisel tööd veel jätkub, läks  Paide linnal siiski õnnelikult, sest väga suuri materiaalseid kahjusid ei ole. Tegutsetakse igapäevaselt selle nimel, et pargid ja tänavad saaksid puhtaks nii maha kukkunud puudest kui okstest ning et Sargvere mõisa kuur võimalikult kiiresti korda saaks.

Vasakul tormist kahjustatud Sargvere mõisa kuur ja paremal Vodja teele langenud puu