Paides toimus Unicorn Squadi laager

Kes eile, 20. juulil Paide linnas ringi liikusid, võisid täheldada, et Paide Muusika- ja Teatrimaja kõrval oli miskit toimumas, sest sinna oli kogunenud terve punt tüdrukuid ning kohale oli veetud nii laudu, käsitöö- ja kunstitarbeid kui ka isegi välibassein. Tegemist oli Unicorn Squad'i laagriga.

Mis on Unicorn Squad?

HK Unicorn Squad on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet ainult tüdrukutele. Tegemist on Taavi Kotka algatusel ellu viidud ettevõtmisega, mis sai alguse 2018. aasta sügisel eesmärgiga äratada ja kasvatada tehnikaalast huvi tüdrukute seas läbi praktiliste ülesannete. HK Unicorn Squad esimene lend alustas 2018. a septembris Viimsis Miiduranna külas. Esimeses grupis oli kokku 17 tüdrukut vanuses 7–12 eluaastat. Pärast esimest edukat kursust otsustati jätkata 2019. kevadel testrühmadega üle Eesti, pakkudes tasuta vahendite ja juhistega varustatud õppekomplekte. Nii jõudis see liikumine ka Paidesse.

Mida tehakse Unicorn Squadi laagris?

Unicorn Squad'i laagrit on muidu korraldatud üle-eestiliselt, kuid koroonaviiruse leviku tõttu otsustati seda korraldada väiksemas mahus ning nii said soovijad läbi viia minilaagri ja seda oma kodukohas. Paide laagri puhul oli omanäoline see, et lisaks kohalikele noortele võtsid laagrist osa ka Tallinna noored. Paide Unicorn Squadi juhendaja on Martha-Beryl Grauberg ning asendamatud olid ka vabatahtlikud lapsevanematest juhendajad, kes aitasid töötubade korraldamisele kaasa. Tehnoloogiahuvilised tüdrukud said osa võtta neljast erinevast töötoast, kus lahendati meeskondlikult nii matemaatika kui ka füüsikaülesandeid, et nende teel õppida, katsetada ja leiutada.

Kel on huvi Unicorn Squad'i kohta lähemalt lugeda ja ehk ka nendega liituda, siis leiab infot SIIT