Viis põhireeglit, mida Terviseamet soovitab järgida

Pildil näide Terviseameti plakatitest. Foto: Terviseamet

Sellest nädalast sai alguse Terviseameti neli nädalat kestev vastutustundlikkusele suunatud sotsiaalkampaania „Hoiame Eesti elu avatud!".

Kampaaniaga kutsutakse inimesi üles järgima viit põhireeglit:

1. Püsi haigena kodus
    Kui sul ilmnevad haiguse sümptomid, püsi kodus ning vajadusel helista ja pea nõu oma perearstiga või perearsti nõuandetelefonil 1220.
  2. Hoia distantsi
    Viiruse vältimiseks on distantsi hoidmine väga oluline. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.
  3. Kanna maski
    Mask takistab köhimisel või aevastamisel lendlevate viiruseosakeste levikut ühelt inimeselt teisele. Sellest on abi, kui seda kantakse siseruumides, kus on palju inimesi ja keeruline on hoida teistega 2m vahet.
  4. Pese käsi
    Ja seda kindlasti sooja voolava vee ja seebiga. Vajaduse korral kasuta desinfitseerimisvahendit.
  5. Laadi oma telefoni HOIA rakendus
    HOIA mobiilirakenduse kasutamine on eriti oluline riskirühmade ja nendega suhtlevate inimeste puhul. Telefonis HOIA rakenduse olemasolu puhul saab vihje võimalikust viiruseohust varakult ja see võib õigeaegse testimise ning ravi korral päästa elu

„Viiruse teine laine on kohal ja selle kestvus võib olla suurem kevadisest lainest," ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. „Meie eesmärk on hoida Eesti elu avatud, kuid selle saavutamiseks peab iga Eesti elanik järgima viite põhireeglit – püsima haigena kodus, hoidma teiste inimestega vähemalt 2 m distantsi, kandma rahvarohketes kohtades maski, pesema hoolsalt käsi ja laadima oma telefoni HOIA mobiilirakenduse, mis teavitab võimalikust kokkupuutest nakatunuga."

Sotsiaalkampaaniaga „Hoiame Eesti elu avatud!" rõhutab Terviseamet, et iga Eesti elanik saab hoolsusega aidata kaasa koroonaviiruse kiire leviku takistamisele ja soovipärase igapäevaelu jätkumisele. „Seepärast tuleb igaühel hoolitseda selle eest, et nende lähedased ja tuttavad lähtuksid viiruse leviku vältimise viiest põhireeglist," lisas Lanno. „Samuti oleme töötanud välja erinevaid materjale, mida igaüks saab teadlikkuse tõstmiseks oma töökohas või klienditeeninduses kasutada."

Materjalid on leitavad SIIT

Artikkel refereeritud Terviseameti materjalide põhjal.