Paide hooldekodus on tuvastatud üks koroonapositiivne

Pildil Paide hooldekodu. Foto: Pansionaat "Paide" Facebooki leht

Pansionaat Paide kliendil tuvastati koroonaviirus. Info jõudis Paide kriisikomisjoni esimehe Priit Värgini 12. novembri hommikul.

Terviseametit on olukorrast teavitatud ning plaanis on laustestimine, mille täpsem toimumisaeg on Terviseameti poolt veel täpsustamisel.  Hooldekodu on suletud ning sealsed kliendid ega ka töötajad ei ole majast väljapoole liikunud.

Paide kriisikomisjon kogunes peale uudise laekumist kell 9 hommikul virtuaalselt ning hetkel valmistutakse mustaks stsenaariumiks, mis käivitub siis, kui laustestimise teel tuvastatakse pansionaadis viirusekolle.

„Esimeseks probleemiks on musta stsenaariumi korral, et hooldekodu töötajatele oleksid tagatud asendajad. Võtsin ühendust Kaitseliidu Järva maleva ja Järva ringkonna juhtidega, et nad oma liikmeskonnas selgitaksid välja, kes saaksid vajadusel vabatahtlikuna appi tulla" sõnas Paide linnapea ja kriisikomisjoni juht Priit Värk.

Positiivse asjaoluna tõi Priit Värk välja hooldekodu tsoneerimise võimekuse ehk majas on piisavalt ruumi ja on hästi liigendatud, et vajadusel koroonapositiivseid inimesi eraldada.

Hooldajaid on pansionaadis kokku 9 ning sealseid kliente 64.

Anett Kruusmaa
Paide Linnavalitsuse avalike suhete peaspetsialist