COVID-19 põhisõnumid

Riigi selle nädala (05.-10.01) põhisõnumid:

• Eestis on alanud vaktsineerimine COVID-19 vastu. Vaid vaktsineerimisega saame koroonaviiruse epideemiast jagu ja naasta oma tavapärase elu juurde.
  • Tervishoiutöötajate ja riskirühmade vaktsineerimine vähendab survet meditsiinisüsteemile ja võimaldab pakkuda plaanilist ravi. Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele, hooldekodude elanikele ja töötajatele, vanemaealistele ja teatud krooniliste haigustega inimestele ning elutähtsate teenuste osutajatele. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses vaktsiini, võimaldatakse vaktsineerimist kõigile inimestele.
  • Olukord ei parane üleöö. Me ei tohi kaotada valvsust, vaid peame jätkama kõigi viiruse tõkestamise reeglite järgimist – pesema käsi, hoidma distantsi, püsima haigena kodus ja kandma siseruumides maski kuni oleme üheskoos viiruse leviku kontrolli alla saanud.
  • Püsi kodus! Selleks et vähendada inimeste haigena tööl käimise riski ja töötajate omavastutust, makstakse 1. jaanuarist haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Ka COVID-19 haige kinnitatud lähikontaktsel on õigus eneseisolatsioonis olles saada haigushüvitist. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.
  • Hangi infot usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiad veebilehelt www.vaktsineeri.ee.
  • Vaktsineerimise tempot piiravad ennekõike Eestisse jõudvad vaktsiini kogused. Praegu sõltub vaktsineerimise kiirus Pfizeri/BioNTech vaktsiini tarnetest. Kui müügiloa saavad ka teised vaktsiinid, siis tõuseb ka vaktsineerimise võimekus