« Tagasi

Hammerbecki Põhikooli 5.-8. klassi õpilased lähevad üle distantsõppele

Täna, 15. jaanuari hommikul selgus, et üks Hammerbecki Põhikooli kolmanda kooliastme õpilane osutus koroonapositiivseks. Kuna lähikontaktsete hulgas oli ka kümme õpetajat, siis töökorralduslikult otsustati alates tänasest minna distantsõppele, sest nii paljudele pedagoogidele pole võimalik korraga asendajaid leida.

Täpsemalt lähevad distantsõppele 5.-8. klass ehk siis tavapärasele kontaktõppele jäävad 1-4. ja 9. klass ning tõhustatud õppevajadusega lapsed. Distantsõpe on esialgu planeeritud kaheks nädalaks ja õpilased peaksid naasma koolimajja 27. jaanuaril.

Linnapea Priit Värk selgitas, et alates varahommikust on oldud pidevas kontaktis koolidirektori Vello Talviste ja Terviseametiga ning konsulteerimise tulemusena leiti, et ainus lahendusvõimalus on osadel klassidel minna üle distantsõppele.

„Arvestades sellega, et viimastel päevadel on küll üleriigiline nakatumiste arv stabiliseerunud, kuid see-eest on tõusuteel COVID-19 positiivsete arv haridusasutustes, siis sellest lähtuvalt otsustasimegi koos Terviseametiga rakendada distantsõpet," kommenteeris Värk.