RIIGI 12. NÄDALA COVID-19 PÕHISÕNUMID

RIIGI PÕHISÕNUMID (12. nädal)

Katussõnumid:

• Olukord on endiselt kriitiline. Peame jätkama kõigi ennetusabinõude järgimist, et meie meditsiinisüsteem peaks koormusele vastu ja nakatumised väheneksid.
  • Väärtustame tervishoiutöötajate tööd. Ka need, kes püsivad tugeva tervise juures, ei tohi unustada neid, kes on raskelt haiged ning kelle elu ja tervise eest arstid, õed ja hooldajad iga päev võitlevad.
  • Kasuta võimalust, kui sind vaktsineerima kutsutakse. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimisega. Esmajärjekorras vaktsineeritakse riskirühmi, kellel on suurem risk raskelt haigestuda. Kõik vaktsiinid kaitsevad raske haigestumise eest.
  • Väldi reisimist. Välisreisidelt on suur risk tuua riiki uusi nakkavamaid viirusetüvesid.

Sõnumid COVID-19 hädaolukorra lahendamise kohta:

• Kõikjal Eestis kehtivad inimeste kokkupuudete vähendamiseks ranged piirangud, et saaksime koroonaviiruse laialdase leviku kontrolli alla.
  • Nakatumiste vähendamiseks on suletud kaubandusettevõtted, avatud on vaid esmavajalikud poed. Suletud on toidukohad, peatatud on kogu meelelahutus ning üritusi pole lubatud korraldada. Ka ei tohi siseruumides praegu sportida ja tegeleda huvitegevusega.
  • Õues liikudes tuleb järgida  2+2 reeglit, mille kohaselt võib koos liikuda kuni kaks inimest ja teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.
  • Vältida tuleb ka erakohtumisi ja -pidusid. Kui kokkusaamine on hädavajalik ning seda pole võimalik veebi teel korraldada, ära kohtu korraga rohkem kui kuue inimesega ning võta kasutusele kõik ettevaatusabinõud.
  • Eestis keskendutakse lähinädalatel eelkõige riskirühmade - eakate ja teatud kroonilisi haigusi põdevate inimeste - vaktsineerimisele.