« Tagasi

Paide linnapeaks valiti Siret Pihelgas, pildid

Eile sõlmisid Paide linnavolikogu kaks fraktsiooni Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning Eesti Keskerakond koalitsioonilepingu üheteistkümne allkirjaga, mis jättis opositsiooni senise Isamaa ja Res Publica Liidu ning Reformierakonna võimuliidu. 
 
Linnavolikogu esimeheks sai Peeter Saldre Keskerakonnast, aseesimeheks Janno Lehemets ning linnapeaks valiti Siret Pihelgas SDE-st.
 
Pihelgase sõnul on tema prioriteediks linnas riigigümnaasiumi rajamine ning linna finantsvõimekuse tagamine EL rahastusperioodiks aastani 2020. "Tahan jätkata eelmiste linnapeade alustatut ning töötan selle nimel, et Paide linn areneks ja kannaks väärikalt maakonnakeskuse tiitlit," lisas ta.
 
Siret Pihelgas töötas Paide abilinnapeana 2013. aasta lõpust kuni eelmise aasta juunikuuni. 12 aastat on ta aga tegutsenud eraettevõtluses transpordi valdkonnas. Ta omab magistrikraadi finantsjuhtimise erialal. 
 
Pärnust pärit Pihelgas on 36-aastane, tal on kaks poega. On Sotsiaaldemokraatlikku Erakonna ja Ettevõtlike Noorte Koja (JCI) liige.
 
Eelmine linnapea Priit Värk (IRL) oli ametis veidi üle üheksa kuu. Siret Pihelgase puhul on tegemist Paide linna kolmanda naislinnapeaga. 
 

Teate koostas ja pildistas:

Maarit Nõmm
avalike suhete spetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee