« Tagasi

Kuningate sihtkapitali stipendiaadid on Harri Ausmaa ja Ants Hiiemaa

Järvamaa Kogukonnafondi juures tegutsev Kuningate sihtkapital annab seitsmendat korda välja stipendiume, et tunnustada inimesi, kes on Järvamaad ja Paidet positiivselt kuvanud.

Seekordsed stipendiaadid on Paide teatri juht Harri Ausmaa ja Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseumi eestvedaja Ants Hiiemaa

Harri Ausmaa on Paide teatri juht kellel puudus varasem kogemus kuid oma innu ja usuga ajada teatri asja paneb ka teistel silmad särama. Tema jaoks on oluline, et teater ei oleks lihtsalt asutus vaid kogukonna loomulik osa. Harrile meeldivad väljakutsed ja seepärast tahab ta ka erinevaid asju ette võtta ning vahel ka eksperimenteerida. Kuningad soovivad jätkuvat indu hoida kindlalt ohje teatrimaastiku künnivaol.

Ants Hiiemaa on olnud aastakümneid tuntud ja tunnustatud tegija. Tema sügavamad teadmised ajaloo vallas on viimastel aegadel saanud väljundi turismi valdkonnas. Paide ja Järvamaa tutvustamine nii kodukamaral kui välismaal on saanud tema üheks südameasjaks. Ajakeskuse ja Järvamaa muuseumi arendamine on Järvamaalase identiteedi kasvatamise üks oluline osa, sest läbi ajaloo seotakse tugevamad sidemed oma sünni- ja elukohaga.

Stipendiumid antakse üle 27. septembril kell 17.00 Paide vallitornis.

 

Valev Väljaots

SA Järvamaa Kogukonnafond