Paide korraldab autovaba nädala

Tänavu võtab Paide linn esmakordselt osa Euroopa Liikuvusnädalast. Aktsioon toimub igal aastal 16.-22. septembril, et parandada rahvatervist ja elukvaliteeti puhta liikuvuse ja säästva linnatranspordi edendamise kaudu. Kampaania rõhutab avaliku sektori vastutust ja võimalusi ning kutsub inimesi proovima alternatiive autoliiklusele ja tegelema aktiivse liikumisega. Olles julged ja paindlikud katsetama ja kombineerima erinevaid liikumisviise lähtudes teekonna pikkusest ja iseloomust, saab igaüks meist seista puhtama õhu ja sellise linnaruumi eest, mis on kujundatud inimeste, mitte autode jaoks.

Paide linn kutsub inimesi sel nädalal tööle jala või rattaga tulema! Tõsi, see pole alati võimalik – ajakulu ning vahemaad mängivad siin tähtsat rolli. Aga kel võimalus - proovige järele kas või üks päev. Kas või jättes auto linna serva parklasse.

Kui teed omale vähemalt ühe autovaba päeva, anna sellest meile teada – kirjuta ja/või tee pilt ning saada see karola.jaanof@paide.ee või Paide linna Facebooki!

Lisaks on kõik oodatud sügisele rattasõidule Paide Rattapoe juhtimisel või, kes tahab kõndida, saab koos linnapea Priit Värgiga ümber linna jalutada ning linna asjade kohta küsida. Paide politsei räägib rataste ohutusest.

Viisu küla liigub 17. septembril algusega kell 18.00, kui läbitakase Viisuga seotud tähtsamaid paiku, teekonna pikkus on ca 4 km.

Tarbjal on liikuvusnädala raames igal õhtul algusega kell 18.00 kooli parklast ühine kõnd ümber Tarbja järve. Pärast liidetakse küla liikumiskilomeetrid kokku. Nädala tublimale liikujale on üllatusauhind. Arvesse läheb kogu päeva liikumine, nii ratas, kõnd kui jooks. Läbitud vahemaad peavad olema tõendatavad (nt telefoni kuvatõmmised).

Liikuvusnädala lõpetab Paides Südamelinna jooks, kuhu Paide Spordikeskus ootab kõiki jooksma või kõndima. Spordiüritus juhatab sümboolselt sisse Spordikeskuse aasta läbi kestva liikumissarja.