« Tagasi

Paide muusikakool lõi laste ja noorte sümfoniettorkestri

01.10.2019

Paide Muusikakool lõi sel õppeaastal laste ja noorte sümfoniettorkestri, milles mängib üle 30 õpilaste alates kooli teisest klassist ning õpetajad.

Tegemist on uue muusikakollektiiviga, mis on senise sümfoniettorkestri järglane. "Senises orkestris mängisid valdavalt kooli vilistlased, kellel on oma tegemiste kõrvalt raske koos harjutada. Seega anname võimaluse noortele, kokkumängimise kogemus on igale õpilasele väga vajalik," selgitas kooli direktor Lauri Lugu. "Esimene proov lastele väga meeldis!"

Orkestrit juhib hiljuti Antwerpeni Kuningliku Akadeemia lõpetanud noor dirigent Mart Aus.

Ausi sõnul arendab orkestris mängimine õpilases väga paljusid erinevaid külgi, mis kõik tulevad kasuks hilisemas elus. "Nendest oskustest kõige tähtsamad on oskus püstitada eesmärke ja seatud eesmärkide nimel pingutada. Samuti oskus arvestada teistega ja õppida kandma vastutust. Lisaks sellele on orkestris mängimine ääretult tore, sest seda saab teha koos teistega ja olles osa orkestrist tekib positiivne emotsioon. Kindel on ka see, et kõik õpilased arenevad ka erialaselt kiiremini edasi, kui mängivad orkestris," selgitas Aus.

Orkester alustas õpilastega, kes käivad peamiselt muusikakooli nooremas astmes ehk on õppinud pilli alles mõned aastad.


"See on väga vahva särasilmne kamp ja kindlasti rikastame Paide kultuurielu toredate ülesastumistega, kuid peamine eesmärke on anda neile esmane orkestrimängu kogemus. Paari aasta pärast võiksid need samad õpilased moodustada juba vanema astme orkestri, millega mängiksime tunduvalt keerulisemat ja veelgi nauditavamat repertuaari. Vanema astme orkestri kõrval peaks edasi töötama noorema astme orkester, mis valmistaks õpilasi orkestrimänguks ette," rääkis Mart Aus.

 

 

Teate koostas:

Maarit Nõmm
avalike suhete peaspetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee