Sargvere mõisakompleksi müügitehing on lõppenud

Paide Linnavalitsuse Sargvere mõisakompleksi müügitehing on notariaalselt kinnitatud ja lõpetatud. Kinnistu uueks omanikuks on MTÜ Sargvere Mõis.

„Loodetavasti uue mõisaomaniku, Emmeliine kohviku ja Sargvere kogukonna vaheline koostöö saab olema sujuv ning lõpuks võidavad sellest koostööst kõik osapooled. Kui palju ja milleks kasutatakse mõisamüügist laekunud 171 000 eurot Sargveres saab juba otsustada peagi valitav uus linnavolikogu koosseis, " sõnas müügitehingu kinnitamise kohta linnapea Priit Värk.

Linnavara võõrandamise otsus kinnitati Paide Linnavolikogus esmakordselt 2018 aastal. Paide Linnavalitsuse 29. septembri 2021 korraldusega nr 326 „Pikk tn 2, Sargvere, kinnisasja võõrandamiseks korraldatud avaliku enampakkumise tähtaja määramine" määras Paide Linnavalitsus Pikk tn 2 kinnistu avaliku enampakkumise lõpp-tähtajaks 6. oktoober 2021. Enampakkumise võitjaks 171 133,00 eurose pakkumisega tunnistati 7. oktoobril 2021 OÜ Sargevere Mõis.