Aktsiaselts Väätsa Prügila aktsiate enampakkumise võitis AS Ragn-Sells

"Tegemist on Järvamaa läbi aegade suurima varamüügiga ja parima pakkumise tegi Ragn-Sells hinnaga 3,5 mln eurot. Seda on ca 1 mln rohkem kui alghind ning ühtlasi tähendab Paidele müügist saadavaks tuluks 1,7 mln eurot ja Türile 1,8 mln eurot. Enne kui raha jagama hakatakse on vaja müügitehing lõpuni viia ning muuseas eeldab see Konkurentsiametilt koondumisluba Ragn-Sellsile. Protsess võtab aega veel mitu kuud, " kommenteeris enampakkumise protsessi Paide linnapea Priit Värk.

AS Väätsa Prügila praeguseks põhitegevuseks on jäätmete ladestamine, kuid tulevikus võiks ettevõte kasvada ja jäätmekäitluse trendidega kaasa liikuda. Paide linn on varem põhjendanud, et linnal puuduvad finantsilised võimalused investeerida ettevõtte arengusse, sest see eeldaks, et prügila võtaks täiendavaid laene riskantsete investeeringute teostamiseks. Investeerimata jätmine pärsiks ettevõtte arengut, sest ainult ladestamisega ei saa enam pikalt jätkata.

Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann oli lootusrikas, et uus omanik saab ettevõtet arendab ja kaasajastada pidades silmas ka rohelisi jäätmemajanduse trende. Türi vald otsustas prügila osaluse müüki paneku juba varasemalt, 2019 aastal. Müügisoovi ajendas veendumus, et erinevalt aktsiaseltsi asutamise aegadest ei ole omavalitsused praeguses turu- ja majandussituatsioonis aktsiaseltsile parimad omanikud.

Paide linnapea lisas, et müügiga saab prügila endale omaniku, kellel on võimekus investeerida tulevikku ja prügila saab olema keskkonnasõbralikum kui senine lihtne ladestamine. Tõenäoliselt eeldab ka see investeeringuid suurusjärgus miljonid eurod.

Paide Linnavalitsus ja Türi Vallavalitsus korraldasid perioodil aug-sept 2021 avaliku enampakkumise omavalitsuste omandis olevate aktsiaseltsi Väätsa Prügila aktsiate müügiks. Aktsiad läksid alghinnaga 2 509 830 eurot enampakkumisele tervikuna ehk soovijatel tuli esitada pakkumine kõigi 3177 aktsia ostuks. Enampakkumisele teise vooru laekus 3 pakkumist, mis kõik vastasid esitatud tingimustele. Neist kõrgeima pakkumuse 3 511 111 eurot esitas aktsiaselts Ragn-Sells.

Aktsiaseltsi Väätsa Prügila kolmas aktsionär, Järva vald, talle kuuluvaid aktsiaid müügiks ei pakkunud, mistõttu moodustab uue omaniku aktsiate osakaal ligi 80 % ettevõtte koguomandist.

Paide linnale kuuluva 1542 AS Väätsa Prügila aktsia müük kinnitati Paide Linnavolikogu 20.05.2021 otsusega nr 28 ja Türi vallale kuuluva 1635 AS Väätsa Prügila aktsia müük kinnitati Türi Vallavolikogu 27.05.2021 otsusega nr 26.

Paide linnale kuuluvate aktsiaseltsi Väätsa Prügila aktsiate võõrandamise enampakkumise tulemuste kinnitamine korraldus nr 353.

Paide Linnavalitsus
Türi Vallavalitsus