10.11.21
TAGASI AVALEHELE

Toimetaja: TEELE SEIRE

Transpordiamet ja Paide linn sõlmivad koostöölepingu Viraksaare jalgtee valmimiseks

Riigitee nr 15176 Paide-Viraksaare tee kinnitati Transpordiameti 2022. aasta toetusmeetme "Säästlikumaid liikumisviise soodustava taristu rajamine" nimekirja. Lisatoetus tähendab aga seda, et eelnevalt korraldatud hange tühistatakse ning tuleb muutunud rahastuse tingimustele vastavalt uuesti korraldada. Transpordiamet toetab projekti ligemale 400 000 euroga.

"Transpordiameti lisarahastus nii suures ulatuses on väga hea uudis, sest oleme päris mitu aastat linnavalitsuses vaeva näinud, et Viraksaare jalg- ja jalgrattatee ehituseks sobivaid lahendusi leida. Ühised pingutused on end siiski ära tasunud ning Paide-Viraksaare tee valmib ühisporjektina," selgitas linnapea Siret Pihelgas.

Kuna tegemist on nüüd kaasrahastatava projektiga, siis sõlmivad Transpordiamet ja Paide linn  omavahel koostöölepingu, millega fikseeritakse objekti eesmärgid, rahastuse osakaalud, poolte õigused ja kohustused, omandiküsimused, hankimise korraldus ehitamise, omanikujärelevalve, liiklusohutusaudite ja muu seonduva osas.

Paide-Viraksaare jalg- ja jalgrattatee ning teevalgustuse rajatiste paigaldamiseks korraldatakse uus hange kohe pärast koostööleppe allkirjastamist. Hange avaldatakse Paide linna veebilehel: paide.kovtp.ee/hanked.