10.11.21
TAGASI AVALEHELE

 

Toimetaja: TEELE SEIRE
« Tagasi

Järvamaa muuseumite žanripäev keskendub tekstiilesemete säilitamisele

A.Schmidt akvarell Järva-Madise kihelkonna neiu, Ajakesus Wittenstein Järvamaa muuseum

29. novembril (esmaspäeval) algusega kell 14.00 toimub Järvamaa muuseumirahva, koduloohuviliste ja rahvakultuuri sõprade traditsiooniline kohtumine. Viiruseperioodist tulenevalt on seekordne kokkusaamine kolinud virtuaalavarustesse, võimalades kõikidel huvilistel mugavalt osa saada teadmisi pakkuvast õppepäevast.

Seekordse žanripäeva põhifookus on suunatud ajalooliste tekstiilide säilitamisele ja puhastamisele väikemuuseumis ning kodustes tingimustes. Antud teemal peab loengu ja jagab vajalikke näpunäiteid Eesti Vabaõhumuuseumi konserveerimise osakonna juhataja Marike Laht.
 
Rahvakunstimeistrid Silvia Aarma ja Kadi Vingisaar tutvustavad Järvamaa rahvarõiva nõuandekoja tegemisi, tulevikuplaane ning koostöömõtteid väikemuuseumide ning rahvakultuurikollektiividega. Žanripäeva lõpetab uue Järvamaal tegevust alustanud mäluasutuse juhi Madis Mikkori ülevaate Päinurme endises koolimajas avatud raamatumaja loomisest.
 
Žanripäevast osasaamine on kõigile huvilistele tasuta. Osaleda saab järgneva lingi avamise järel olevas suhtluskeskkonnas: https://bit.ly/3kZlBcn
Ettevõtmist toetab Järvamaa Omavalitsuste Liit.
 
Lisainfo
Ründo Mülts, SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum
Telefon: 56682165