10.11.21
TAGASI AVALEHELE

 

Toimetaja: TEELE SEIRE
« Tagasi

Paide linna aukodanikuks valiti Ain-Alar Juhanson

Paide linnavolikogu kinnitas 22. septembri hommikuistungil Paide linna aukodanikuks sporditegelase ja endise triatleedi Ain-Alar Juhansoni.

Ain-Alar Juhanson on Paidest pärit tippsportlane, ta on mitmekordne Eesti meister triatlonis. 2018. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia (triatloni populariseerija ja võistluste korraldaja, silmapaistvate liikuma kutsuvate eeskujuprojektide algataja). Kuigi Ain-Alar Juhansoni töö ja tegemised on viinud teda Paidest mujale, on kodulinn tema südames kindla koha säilitanud. Alates 2005. aastast on ta korraldanud Paides tipptasemel triatlonivõistluseid, vahele on jäänud vaid mõned aastad. Paides on võistlemas käinud suur hulk välisvõistlejaid, täna on võistlus keskendunud peamiselt Eesti tippudele. Et võistlused Paides toimuvad, on Ain-Alari teene, eesmärgiga elavdada kodulinna spordielu ning panustada inimeste liikumisharjumustesse. On tunnustust ja märkamist väärt, et üks Paide juurtega oma ala tipptegija tahab jätkuvalt kodulinna Eesti spordi kaardile kirjutada. Paide Triatlon 2022 toob Paidesse märkimisväärse hulga triatleete ning sadu ja sadu külalisi. Võistlus kuulub Eesti karikavõistluste sarja ning paidelaste osalemine võistlusel on tasuta. Samuti korraldab ta huvilistele enne võistluseid tasuta näidistreeninguid, et triatloni Paides populariseerida. 

Vapimärgid pälvivad AS Järvamaa Haigla ämmaemand Aiki Mäekivi ja Paide Hillar Hanssoo Põhikool õpetaja ja endine õppealajuhataja Marje Tänav.
 
Linna kõrgeimad tunnustused antakse laureaatidele üle reedel, 30. septembril kell 17 Paide Püha Risti kirikus toimuvad kontsertaktusel.

 

Foto: erakogu