Jõuluvana võtab Keskväljakul tänavu külalisi vastu kahel korral

Sel pühapäeval, 27. novembril tähistatakse Paides esimest adventi. Kui traditsiooniliselt on selle juurde kuulunud jõulukontsert kirikus ja tulede süütamine Keskväljaku jõulupuul, on tänavu esmakordselt avatud ka advendikohvikud. Wittensteini tegevusmuuseumi õuel pakuvad oma tooteid

Paide Teatrikohvik, R&T Talu, BBQ labor, Magus Pohl, Treegeri kohvik, Emmeliine Toidutuba, kohvik Uskumatu, Valdeku Pirukad ja Wittensteini kõrts. Tegemist on kevadsuvisest Paide ÖÖÖÖkohvikute üritustesarjast inspireeritud ettevõtmisega, mida veavad eest SA Järvamaa ja Ajakeskus Wittenstein.

Traditsioonilise esimese advendi jõuluootuskontserdi annavad Paide Hammerbecki põhikooli kollektiivid. Paide Püha Risti kirikus esinevad kooli tüdrukutekoor Viisikamber, tütarlastekoor, poistekoor ja kõlapilliorkester. Teksti loevad Meribel Lehemets ja Greete-Getriin Osolin. Juhendab Malle Anton.

Pärast kirikukontserti toimuvad Paide Keskväljakul jõuluaja alguse pidustused – süüdatakse jõulutuled, esinevad Paide naiskoor, PAMTi muusikastuudio lauljad ning Kati spordiklubi tantsijad. Osa saab võtta ühisest sabatantsust ning lapsi rõõmustab jõuluvana. Häid soove edastavad linnarahvale linnapea Kulno Klein ja kirikuõpetaja Andres Tšumakov. Kõik soovijad saavad koju kaasa võtta kirikust saabunud jõulutuld.

Jõuluvana võtab tänavu Keskväljaku majakeses külalisi vastu
27.11 kell 16-18
18.12 kell 15-18