Keskväljakul on uus peatumist ja parkimist keelav liiklusmärk

Paide linnavalitsus annab teada, et Paide linna keskväljakule aadressil Vee tn 1 asuva hoone ette on paigaldatud peatumise ja parkimise keelamiseks liiklusmärk koos lisatahvliga, mis näitab, et keeluala piirneb ristmikuga. Keelatud on sõiduki peatamine ja parkimine liiklusmärgi ja Vee tn ristmiku vahelisel alal.

Parkimise keelamise eesmärgiks on tagada turvaline liiklemine jalakäijatele. Samuti mahuvad edaspidi bussid paremini Keskväljaku bussipeatuse suunas pöörama.

Liiklusseaduses on sätestatud, et sõiduki peatamis- ja parkimiskeeld kehtib ülekäigurajal, jalgrattatee või jalgratta- ja jalgtee sõiduteega lõikumise kohal või lähemal kui viis meetrit enne neid kohti. Vee tn 1 kinnistu nurgalt saab alguse üks enim kasutatav Paide keskväljaku jalakäijate ülekäigurada.

Teate koostasid:

Marion Kütt
Paide linnavalitsuse teede peaspetsialist
Tel: 55550648
marion.kytt@paide.ee

Eliise Peelo
Paide linnavalitsuse avalike suhete peaspetsialist
Mob: 5627 5233
eliise.peelo@paide.ee