« Tagasi

Paides toimub rahvusvaheline konverents „Piirideta represseeritud – valu mälu on pikk“

Laupäeval, 20. juulil kohtuvad Eestimaa südames Paides Eesti, Läti ja Leedu represseeritute ühingud, et ühiselt pidada rahvusvahelist konverentsi „Piirideta represseeritud – valu mälul ei ole piire". Ettevõtmist korraldab ja külalisi võõrustab Murtud Rukkilille Ühing koostöös Paide Püha Risti Kiriku, Ajakeskuse Wittenstein ja Paide Linnavalitsusega.

Murtud Rukkilille Ühingu esimees Enno Uibo lausus, et konverentsi pealkiri on kantud mõttest, et kannatanud on nii sõdur lahinguväljal kui ka represseeritu. „Nende erinevus seisneb vaid selles, et sõduril on oma kaitseks kasutada relv, kuid represseeritu peab leppima oma väärikusega. Nagu sõdur mõistab teise sõduri kannatusi, mõistavad represseerimise ohvriks sattunud teiste represseeritute valu. Ja seda vaatamata sellele, millisel maal represseeritu asub. Valu ja kannatused ei tunne piire. Eesti, Läti ja Leedu represseeritute ühingud on teinud pikalt koostööd, jaganud üksteisega oma mälestusi, kogemusi, rääkinud muredest-rõõmudest, tulevikust ning püüdnud lahti mõtestada, mis siis ikka meiega juhtus. Meid seovad sarnane ajalugu ja elulaad, kuid ka sarnased kannatused okupatsiooniaegadel."

Rahvusvaheline  konverents algab Wittensteini tegevusmuuseumis kell 12.00. Konverentsile järgneb kell 14.30 algav palvehetk ja kontsert Paide Püha Risti kirikus.

Sissepääs konverentsile ja pühakotta on vaba.

Lisainfo

Enno Uibo, 538 53941, info@rukkilill.ee