Linnavalitsuse istungi kokkuvõte, 08.05.2023

1. Otsustati anda aktsiaseltsile Kuusakoski keskkonnaluba jäätmete käitlemiseks aadressidel Ruubassaare tee 8d ja Ruubassaare tee 8c, Paide linnas, Järva maakonnas asuvates käitluskohtades.

2. Otsustati anda nõusolek hoonestusõiguse seadmiseks Järva maakonnas Paide linnas Valasti külas asuvate ehitiste omaniku kasuks. Kinnistul asuva ehitise pärijad esitasid Paide Linnavalitsusele avalduse hoonestusõiguse seadmiseks riigi omandis olevale maale, millel asuvad nende omandis olevad ehitised. Pilli maaüksusel asuvad ehitised vastavad maareformi seaduses sätestatud nõuetele ning kuuluvad hoonestusõiguse taotlejale. Hooned on rahuldavas seisus ja sobivad koheselt pikaajaliseks elamiseks. Ehitise endised omanikud ei ole maareformi seaduse § 40 määratud tähtaja jooksul esitanud maa ostueesõigusega erastamise avaldust, mistõttu ei ole õigust hoonete juurde kuuluvat maad ostueesõigusega erastada.

3. Kuulati linnavalitsuse arenduse peaspetsialisti ettekannet, milles tutvustati Ameerika Ühendriikides asuva Westminsteri linna ja Paide sõprusleppe muudatusi.

4. Nimetati linnapea Kulno Klein linna nimel aktsionäriõiguste teostajaks aktsiaseltsi Paide Vesi üldkoosolekul 1. juunil 2023.

5. Otsustati anda projekteerimistingimused Nurme külas Paemäe katastriüksustele päikeseelektrijaama ehitusprojekti koostamiseks vastavalt korralduse lisadele.

6. Otsustati anda projekteerimistingimused Kaaruka külas Rakke katastriüksusele päikeseelektrijaama ehitusprojekti koostamiseks vastavalt korralduse lisadele.

7. Tunnistati kehtetuks Paide Linnavalitsuse 26. septembri 2022 korraldus nr 313 „Väljaspool isiku kodu osutatava üldhooldusteenuse osaline tasumine" tagasiulatuvalt alates 30. aprillist 2023. Korraldusega otsustati eraisikule taotluse alusel määrata väljaspool isiku kodu osutatav üldhooldusteenus ning töövõimetoetusest puudujääv summa tasuda Paide linna eelarvest. Teenusesaaja viibis väljaspool isiku kodu osutataval üldhooldusteenusel pansionaadis, kus taastus sedavõrd, et tema pereliige saab nüüd tema hooldamisega ise hakkama ning viis ta 30. aprillil 2022 teenuselt ära koju. Tuginedes eeltoodule on vajalik tunnistada kehtetuks Paide linnavalitsuse 26. septembri 2022 korraldus nr 313.

8. Otsustati anda nõusolek hoonestusõiguse seadmiseks Järva maakonnas Paide linnas asuvate ehitiste omaniku kasuks.

9. Infovahetus.