Paide uue jäätmehoolduseeskirja infopäev 7. novembril

Paide linnavalitsus kutsub huvilisi uue jäätmehoolduseeskirja infopäevale esmaspäeval, 7. novembril kell 18 Pärnu 3 II korruse saalis.

Uus eeskiri puudutab nii eraisikuid, majaomanikke kui ka korteriühistuid. Infopäeval jagavad teavet MTÜ Eesti Jäätmehoolduskeskuse ja linnavalitsuse valdkonna spetsialistid.

Paide linn korrastab ja täiendab oma jäätmehoolduseeskirja seoses jäätmeseaduse nõuetega kui ka linna eesmärkidega edendada jäätmete liigiti kogumist.

2025. aastaks peab iga kohalik omavalitsus saavutama olmeliste jäätmete ringlussesse võtmise vähemalt 55% ulatuses, 2030. aastaks juba 60%. Eesti riigi tänane tase on 30% juures, Paide linna tase aga veelgi madalam, mis tähendas selget vajadus muuta tegevusi jäätmete tekkekohal liigiti kogumisel ja kogutud jäätmete käitlemisel. Jäätmeseadus näeb ette, et iga inimene peab tekkekohal koguma 14 erinevat olmejäätme liiki ja seda selleks,  et neid jäätmeid saaks ohutult käidelda ja võimalusel taaskasutusse suunata. Selleks et liigiti kogumine hästi õnnestuks, peab see toimuma elanikele arusaadaval ja mugaval viisil. Antud eesmärke ongi silmas peetud uue jäätmehoolduseeskirja eelnõu koostamisel.

Jäätmehoolduseeskiri määrab reeglid ja annab juhised jäätmehoolduse korraldamisel kõikide enamlevinud jäätmeliikide osas. Eeskirjaga saavad reguleeritud, kuidas toimida näiteks ehitus-lammutusjäätmetega, ohtlike jäätmetega, loomsete jäätmetega, tervishoius tekkinud jäätmetega ning millised on avalikule üritusele kehtivad nõuded jäätmete kogumise. Samuti fikseeritakse jäätmete taaskasutamise eesmärgid, millede saavutamisest lähtuvalt toimubki linna jäätmehoolduse tegevuste planeerimine ja korraldamine. Kõiki Paide linna jäätmevaldajaid (elanikud ja juriidilised isikud) mõjutab aga korraldatud jäätmeveo osas planeeritavad uued tingimused.

Jäätmehoolduseeskirja eelnõu