Paides toimus targa maaelu arutelu

Paide eakate päevakeskuses toimunud arutelul rääkisid Tartu Ülikooli teadlased Kadri Leetmaa, Bianka Plüschke, Mariia Bochkov ja Ingmar Pastak käimasoleva maapiirkondade eakate digielu uuringu senistest tulemustest ning tutvustati eakatele suunatud võimalust sügisel liituda digiõppe koolitusega, mille käigus saavad osalejad õppida ja praktiseerida erinevaid digilahendusi ja -teenuseid.

Tartu ja Tallinna ülikooli ning Tallinna tehnikaülikooli koostöös tehtavasse uurimisprojekti valiti Eestist 4 piirkonda: Paide, kus on nii väikelinn kui ka maapiirkond ja Hiiumaa, Toila ning Rõuge vald. Esmane uuring viidi läbi ekataega tegelevate inimestega.

Uuringus osalenud Paide linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Anne Klettenberg tõi täna esitletud tulemustest eriti välja, et eakad pelgavad digitaliseerumise kasvu tõttu sotsialiseerumisevõimaluste vähenemist.

Vajalikuks peetakse ka eakate digioskuste parandamist, milleks ongi koolitusprogramm käivitatud. Tänagi said kohalolnud mõleda, kuhu on nutilahendustega jõutud aastaks 2029 ning koostada sellesisuliste uudistega Linnalehe külje. Samuti harjutati nutitahvlite kasutamist.