Wittensteini tegevusmuuseumis alustab tikkimise kursus

2024. aasta on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu poolt kuulutatud rahvarõivaaastaks. 2005. aastast alates on valitud ühe käsitöö valdkonna laiemaks ja sügavamaks tutvustamiseks aastateema. Selle raames korraldatakse teemakohaseid õppepäevi, konkursse ja näitusi ning antakse välja erialakirjandust. 2024. ja 2025. aasta aastateema on rahvarõivas ruudus. Seekordne aastateema teatepulk on antud üle rahvarõivale ja lausa kaheks aastaks. Aastateema Rahvarõivas ruudus tähendab, et rahvarõivateemat tõstetakse esile võimendatult, hingega ja sügavuti. Aastaid on kaks, seega tegevusi nende raames on varasemast rohkem – topelt, korrutatult, ruudus.

Wittensteini tegevusmuuseumi rõivakojas (Paide linn, Tallinna tänav 9/11) alustab sügishooajal tegevust tikkimise kursus. Rahvarõivameistri ja TÜ VKA kultuuripärandi loovrakenduste magistri ja Järvamaa rahvarõiva nõuandekoja konsultandi Kadi Vingisaare juhendamisel toimuva kursuse raames saab valmistada  rahvarõivaste käistele, särkidele, tanudele, linukatele või põlledele tikandeid. Kokku saadakse neljal laupäeval kell 10.00 – 16.00 (14.09.2024; 05.10.2024; 16.11.2024 ja 07.12.2024). Ühe kokkusaamise hind on 35€. Lisandub materjalide hind. Lisainfo ja registreerimine jarvamaa.nouandekoda@gmail.com.