Ainult üks kord - Paide rahvamaja sünnipäeval esineb uus muusikakollektiiv

Paide vana rahvamaja tähistab sel pühapäeval, 3. veebruaril 90. sünnipäeva. Maja avati 1929. aastal kui Vabadussõja monument ning raha selleks koguti annetuste teel.

Rahvamajana tegutses hoone kuni 1987. aastani, mil valmis praegune Paide Muusika- ja Teatrimaja.

Ligi 60 aasta jooksul toimus Paide rahvamajas lugematu arv kontserte, tantsuõhtuid, teatrietendusi jmt. Seal tegutsesid teiste seas August Roosileht, Juhan Zeiger, Narva Teater Paides jne. Praegu kuulub hoone eraomandusse ning selles tegutseb sanitaartehnikakauplus ning uste ja akendega tegelev ettevõte.

3. veebruaril on kõik huvilised oodatud vana rahvamaja meenutama, eriti on teretulnud kunagised majas käijad, ringijuhid ja kõik need, kellel on majast omi mälestusi.

Koduloolane Tiiu Saarist teeb ülevaate maja ajaloost ning Herbert Last tutvustab Narva Teatri tegemisi. Paide Teater loeb katkendeid kunagistest ajalehtedest. Tiiu Saarist on koostanud sünnipäevaks ka stendinäituse rahvamaja ajaloost.

Üles astub muusikakollektiiv, kuhu kuuluvad Andres Jalak, Tõnu Peetsalu, Arvo Stoltsen ja Olev Jaksi. "Need kõik mehed tegid rahvamajas bändi 60ndatel ja 70ndatel, aga koos me kunagi mänginud pole. Sellises koosseisus astume üles esmakordselt," rääkis Andres Jalak, kes mängib klaverit.

Sünnipäevale kohaselt saab ka torti. Sissepääs on tasuta!

Teate koostas:

Maarit Nõmm
avalike suhete peaspetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee