« Tagasi

Esietendub Paide Teatri esimene suvelavastus „Eesti jumalad“

23.07.2019

Neljapäeval, 25. juulil esietendub Tammsaare muuseumis Vargamäel Eesti noorima kutselise teatri avahooaja viimane lavastus „Eesti jumalad".

A.H. Tammsaare teosest „Põrgupõhja uus vanapagan" ainest saanud lavastuse hüüdlause ütleb: „Saame kokku. Võtame ennast kokku. Võtame Eesti kokku".

Paide Teater toob teatri esimese hooaja lõpus Vargamäe heinamaal välja oma viienda lavastuse. Paide Teatri mehed Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk ja Joosep Uus ning Peeter Volkonski, näitlejannad Maarja Mitt ja Ilo-Ann Saarepera (Ugala) toovad kaheteistkümnel suveõhtul kokku ligemale pool tuhat inimest, olgu nad Oru või Mäe talust, eestlased või lätlased, järvakad, kihnlased või maailmakodanikud, ammused tuttavad või need, kellega pole veel jõudnud tuttavaks saada. See kokku tulemine Vargamäe heinamaal on korraga lihtne ja ülev, täpselt nagu päikeseloojang, mis lõpetab päeva.  

Lavastaja Jan Teevet: „Me lähtume selle lavastuse mõtte loomisel Tammsaare viimasest romaanist „Põrgupõhja uus vanapagan", aga ennekõike räägib see kokkutulemisest. Lavastuses tegeleme nende põhi sündmustega elus, mis meid kokku toovad – pulmad, juubelid ja matused."

Lavastuses teevad kaasa ka noored Paide Teatri Stuudiost ning Viimsi Gümnaasiumi näitetrupist Eksperiment. Lavastuse dramaturg on Johan Elm ja kunstnik Kairi Mändla. Muusikakujunduse loovad Kenn-Eerik Kannike, Kirill Havanski ning etendaja – trummar Rauno Vaher.

Etendused toimuvad 25. juulist kuni 18. augustini. Piletid esimestele etendustele on juba välja müüdud ning koha pealt juurde osta ei saa. Teatrijuht Harri Ausmaa soovitab varakult kohal olla ja muuseumiga tutvuda, sest teekond parklast mänguplatsini on mõnedsajad meetrid. „Me oleme väga tänulikud Tammsaare muuseumile, et meid kutsuti lavastust looma siia Vargamäele. Juba aastast 1978 on siin mänginud kõik Eesti suured teatrid ja teatritegijad – nüüd on meie kord."

„Saame kokku. Võtame ennast kokku. Võtame Eesti kokku!" – nõnda kutsub teater kõiki inimesi Vargamäele ja soovitab piletid enne ära osta kui need otsa saavad.

PILETID

Foto lasvastuse proovist. Autor: Johan Elm

 

Lisainfo:

Harri Ausmaa
PAIDE TEATER // PAIDE THEATRE
teatri juht
+372 58 052 622
harri@paideteater.ee
www.paideteater.ee
Paide Muusika- ja Teatrimaja