Lavakunstikooli tudengite diplomilavastus jõuab aasta lõpul Paidesse

Eile kohtusid Paide linnapea Siret Pihelgas ja Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli osakonnajuhataja Peeter Raudsepaga, et arutada Paide linna ja lavakooli vahelist koostööd.

"Kohtumise eesmärk oli leida kohti, kus Paide linn ja lavakool koostööd saaksid teha," ütles Pihelgas. "Mõte on alustada sellest, et näitlejatudengid oma diplomilavastustega Paidesse jõuaksid. Meil oleks neile pakkuda suurepäraseid tingimusi kultuurikeskuse näol ning publikut väljastpoolt Tallinna,"  lisas ta.  "Olin kohtumiselt tulles teatrimaailma lummuses. Toompeal "lavaka" külastamine oli väga põnev kogemus. Loodan, et praegu tudengitel töös olev lavastus  jõuab meile juba detsembris, jõudsime selles kokkuleppele," sõnas Pihelgas.

Lavaka 27. lennus, hetkel kolmandal kursusel õpib ka Paidest pärit Karmo Nigula, kes lööb kaasa diplomilavastustes nagu "Ekke Moor" ja "Veider orkester".

Foto lavastusest "Ekke Moor", peaosas Paide noormees Karmo Nigula

avalike suhete spetsialist