« Tagasi

Muusikapäev 2018. Eesti tippsopran annab Paides tasuta kontserdi

Rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril annab Paide raekojas algusega kell 16.00 kontserdi Eesti sopran Pirjo Jonas ja kontratenor Ivo Posti ansambliga Floridante. Kontsert on tasuta!

Sopran Pirjo Jonase repertuaar ulatub vanamuusikast kaasaegsete heliloojate loominguni. Tema ooperirollide hulka kuuluvad näiteks Sophie Massenet' "Wertheris", Oscar Verdi "Maskiballis", Damon Händeli "Acis ja Galateas". Aastast 2010. on Jonas teatri Vanemuine koosseisuline solist. Ta on olnud rahvusvahelise Richard Wagneri ühingu stipendiaat ja jõudnud VII Klaudia Taevi nimelise noorte ooperilauljate konkursi finaali.

Kontratenor Ivo Posti õppis esialgu Tartu Ülikoolis ajalugu, ent siirdus siis hoopiski klassikalist laulu õppima. Lauluõpingud viisid ta hiljem ka Haagi Kuninglikku Konservatooriumisse ja mitmete tunnustatud lauljate meistriklassidesse. Ta on võitnud arvukalt konkursse nii pop- kui ka ooperilauljana ning esinenud mitmel pool Euroopas. Tema olulisemate rollide hulgas on näiteks Vaim Purcelli ooperis "Dido ja Aeneas" ja Grazia Cavalli ooperis "Ercole Amante". Hetkel õpib Posti Tartu Ülikoolis, religiooniuuringute magistrantuuris.

Händeli ooperi järgi nime saanud ansambel Floridante keskendub oma repertuaaris vanamuusikast barokini. Ansambli muusikud on harinud end mitmel pool maailmas, näiteks Soomes, Prantsusmaal ja Saksamaal, esmajoones ajaloolise interpretatsiooni alal. Muusikapäeva kontserdil esinetakse triona koosseisus Meelis Orgse (barokkviiul), Kristo Käo (teorb) ja Saale Fischer (klavessiin).

 

 

 

 

 

 

 

Teate koostas:

Maarit Nõmm
avalike suhete peaspetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee