Jõekalda tn, Aasa tn 2 kinnistute ja selle lähipiirkonna detailplaneeringu avalik väljapanek

Detailplaneering võeti vastu Paide linnavalitsuse 02.01.2023 korraldusega nr 1.

Planeeringuala suurus on ca 1,3 ha ja see hõlmab kinnistuid Jõekalda tn 1, Jõekala tn 3, Jõekalda tn 24, Aasa tn 2 ja Jõekalda tänav.

Planeeringu koostamisest huvitatud isik on OÜ Bergstar, planeeringut koostab OÜ Aarens Projekt seitsmenda taseme volitatud arhitekt Margus Veskimeister ja planeerija Andrus Pajula.

Detailplaneeringu eesmärk on kinnistute Jõekalda tn 1 ja Jõekalda tn 3 jagamine elamukruntideks ning Jõekalda tn 24 ja Aasa tn 2 liitmine. Uutele kruntidele on planeeritud hoonestusalad, rajatiste asukohad, parkimine, haljastus ja liikluskorraldus Jõekalda tänava tänavamaal ning määratud ehitusõigus. Juurdepääs planeeringualale on kavandatud Mündi tänavalt Jõekalda tänava tänavamaa kaudu. Detailplaneeringuga ei muudeta Paide linna kehtivas üldplaneeringus määratud maakasutusotstarvet, mis on elamumaa. Planeeringuga muudetakse Paide Linnavolikogu 15.11.2007 otsusega nr 108 kehtestatud Paide linna Mündi tn 5 ja Mündi tn 7a kinnistute ja nende lähiala detailplaneeringut käesoleva planeeringuala piires, kuhu tekib uus planeeringulahendus.

Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub ajavahemikus 23. jaanuar kuni 7. veebruar 2023 ja sellega saab tutvuda avaliku väljapaneku ajal Paide linnavalitsuses, Pärnu tn 3 Paide linn tööpäevadel kella 9-st kuni 15-ni Paide linna veebilehe lingil paide.kovtp.ee/et/detailplaneeringud

Ettepanekud ja arvamused detailplaneeringu kohta palume esitada tähtajaks, 9. veebruariks 2023 paberkandjal postiaadressile Pärnu tn 3, Paide linn 72711 või elektroonselt e-posti aadressile: paide@paide.ee. Info tel: 511 3815; e-post: anti.annus@paide.ee