Kaitseväe 8.-15.05.2023 õppuse "Swift Response" teavitus

Kaitsevägi teatab õppuse „Swift Response" läbiviimisest 08.-15.05.2023 Järvamaal, Paide linna (Nurmsi,
Sargvere, Suurpalu, Mäeküla teedel) ja Järva valla (Väike-Kareda, Koigi teedel) territooriumil.

Eelkõige toimub õppus kaitseväe territooriumil Nurmsi õppeväljal. Õppusel osaleb lisaks kaitseliitlastele ja kaitseväelastele ligi 600 liitlast. Õpitakse paiknemisala luuret, positsiooni hõivamist, sattumist varitsusse, paiknemist ja julgestamist KV territooriumil.

Õppuste lisatingimused:

• mootorsõidukite kasutamine: sõidetakse teedel (patrullid); kaardil teed kollasega märgitud;
  • käsitulirelvade kasutamine: jah, paukmoon, ainult KV aladel;
  • imitatsioonivahendite kasutamine: paukpadrunid, õppegranaadid;
  • tuleohtlike vahendite kasutamine: jah – toidu valmistamine kateloki või priimusega;
  • ajutiste ehitiste rajamine: ei;
  • kaevikute rajamine: ainult ettenähtud aladel (Nurmsi).

Taktikalise tegevuse käigus väldime nii kasvava metsa kui ka maa-alade ja teede kahjustamist. Liikumine toimub vaid tänavatel-teedel ja avalikul maastikul. Hoonetesse ja eramajadesse ei siseneta (v.a kui on konkreetse hoone/maatüki valdajatega kokkulepe eraldi saavutatud). Õppuse jooksul tekkinud olmeprügi kogume kokku ja toimetame ettenähtud kohta.

Õppuse käigus võidakse kasutatakse paukmoona ajavahemikul 10:00-22:00.

Liitlased paiknevad Nurmsi lennuvälja territooriumil. Eramaade omanikega, kus soovime paikneda, võtab Kaitseliidu Järva malev eraldi ühendust.

Kaitsevägi annab endast parima, et kasutada õppuse alasid heaperemehelikult ja mõjutada võimalikult vähe õppuse ajal tavapärast argielu.

Enamik tegevustest on planeeritud päevasele ajale arvestades öörahu ning maa-alade/hoonete kasutamine õppuse ajal kooskõlastatakse eelnevalt omanikega. Kui kellegi omand on siiski saanud kahjustada, palub kaitsevägi vahejuhtumi ja võimaluse korral ka kahju tekitaja (masina number, üksuse või kaitseväelase nimi) fikseerida ning võtta ühendust nooremleitnant Kristlin Kõrgesaarega telefonil 53 029 493, e-mail kristlin.korgesaar@kaitseliit.ee. Kristlini poole palume pöörduda ka õppust puudutavate kiireloomuliste küsimuste korral.

Õppuste kaart (suurem fail)