Täna allkirjastati Paide jalgpalli sisehalli projekteerimis- ja ehitusleping

Statsionaarse jalgpallihalli projekteerimis- ja ehitustööde teostaja leidmiseks läbiviidud esimene hange tuli luhtunuks tunnistada, kuna pakkumused olid liiga kallid. Seejärel vähendati tööde mahtu ning uuel hankel tegi pakkumise 5 ettevõtet, kellest tunnistati edukaks AS Maru Ehitus.

Täna sõlmitigi tulevase halli asukohas, Paide kunstmurustaadionil leping tööde teostamiseks.

Linnapea Kaido Ivaski sõnul on tegemist väga olulise investeeringuga, mis toob kasu nii Paide linnale kui ka kogu Järvamaale. "Sisehall on äärmiselt vajalik, et tagada meie maakonna ligi 500 noorele jalgpallurile teiste maakondade palluritega võrdsemad treeningtingimused. Halli saavad kasutada koolid kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks, samuti on seal võimalik korraldada erinevaid võistlusi ja üritusi, vajadusel saab näiteks kasvõi tantsupeo proove teha, kui ilm õues harjutamist ei soosi. Lisaks paranevad teiste spordiklubide treeningtingimused, kuna nad saavad kasutada spordihallis vabanevaid aegu." selgitas Ivask.

Margo Dengo AS Maru Ehitus juhatuse esimees: "Meile Maru Ehituses on oluline jätkusuutlikkus, sealhulgas inimeste jätkusuutlikkus, mida saab laiendada ühiskonnale tervikuna: jätkusuutliku Eesti tagab tervislikult toimiv elanikkond. Hoiame oma ettevõttes sporti alati au sees nii ise tehes, toetades kui hea meelega spordihooneid ehitades. Seetõttu on meil hea meel olla partneriks ühe maruda jalgpalli sisehalli projekteerimisel ja ehitamisel Eestimaa südamesse".

Halli rajamise maksumus on ligi 3,5 miljonit eurot, millest 2,5 miljonit tuleb riigieelarvest ja ülejäänu Paide linna eelarvest.

Platsi ettevalmistusttöid on plaanis alustada lähinädalatel, ehitustegevus peaks algama mai lõpus ning jalgpallihall peab valmima selle aasta lõpuks.