Järvamaa haigla kinnistu ja lähiala detailplaneeringu eskiislahenduse avalik väljapanek

Detailplaneering algatati Paide Linnavalitsuse 11.03.2024 korraldusega nr 62.

Detailplaneeringuala suurus on ca 0,8 hektarit ja see hõlmab kinnistut Lai tn 28b // Pärnu tn 53 // Tiigi tn 8 (56701:001:1056) ja osaliselt Kivimurru tänavat.

Planeeringu koostamisest huvitatud isikud on SA Tartu Kiirabi ja AS Järvamaa Haigla, planeeringu koostaja on Hendrikson & Ko OÜ ruumilise keskkonna planeerija Jaana Veskimeister.

Detailplaneeringu eesmärk on eelnimetatud kinnistule Tartu Kiirabi Paide kiirabibaasi, Järvamaa Haigla laohoone, helikopteri maandumisväljaku ja vajaliku taristu planeerimine.

Planeeringulahenduseks on Järvamaa Haigla kinnistule moodustatud kaks krunti, millest ühele krundile on planeeritud hoonestusala Paide kiirabibaasile ja teisele krundile Järvamaa Haigla ravimiladu ja helikopteri maandumisväljak. Lisaks on planeeritud parkimisalad, haljastus ja tehnovõrgud. Detailplaneeringuga ei muudeta Paide linna üldplaneeringut.

Detailplaneeringu eskiisi avalik väljapanek toimub ajavahemikus 10. juuli kuni 26. juuli 2024 ja sellega saab tutvuda Paide linna veebilehe lingil paide.kovtp.ee/et/detailplaneeringud (samanimeline planeering).

Ettepanekud ja arvamused detailplaneeringu kohta palume esitada hiljemalt 29. juulil 2024 paberkandjal postiaadressile Pärnu tn 3, Paide linn 72711 või elektroonselt e-posti aadressile: paide@paide.ee.

Info: planeeringute peaspetsialist Anti Annus, tel. 511 3815; e-post: anti.annus@paide.ee