Täna algab TÕN: üleriigilise õpitunni raames saab igaüks midagi uut õppida
15.–26. oktoobrini toimub üle-eestiline täiskasvanud õppija nädal, mille eesmärk on populariseerida täiskasvanuharidust ja tutvustada täiskasvanuea õppimise ja arenemise võimalusi. Täiskasvanud õppija nädal avatakse 15. oktoobril toimuva õpitunniga, mis innustab asukohast olenemata sel päeval midagi uut õppima.
Kõikjal Eestis on arvukalt tublisid täiskasvanuid, kes elukestvat õppimist ja enesetäiendamist tähtsaks peavad, kes tahavad õppida ja neil jagub julgust ka kannapöörete tegemiseks karjääris. Seda soosivad tänapäevased paindlikud õppimisvõimalused, mis sobivad täiskasvanud õppuritele uute teadmiste ja oskuste omandamiseks töö ja pere kõrvalt.
Täiskasvanud õppija nädalat tähistatakse tänavu juba 28. korda ning selle raames toimuvad üle Eesti mitmesugused üritused – loengud, õpitoad, näitused, avatud uste päevad, koolitused, ekskursioonid jms.
"Õpitunnist on oodatud osa võtma kõik täiskasvanud, kes sooviksid midagi uut õppida. Tänavu on Eesti Raamatu aasta ja see on suurepärane võimalus täiendada oma teadmisi kirjanduse vallas. Muidugi võib arutleda ka teistel olulistel teemadel ning leida seeläbi inspiratsiooni isiklikuks ja tööalaseks arenguks. Iga huviline võib ka ise korraldada avaliku õpitunni meelepärases kohas – olgu siis matkarajal, raamatukogus või mujal," ütleb Andrase arendusjuht Monica Marfeldt.
Lisaks õpitunnile leiab täiskasvanud õppija nädala raames aset ka üleriigiline täiskasvanuhariduse tunnustussündmus, kus tunnustatakse aasta õppijaid, õpitegusid, õppijasõbralikke tööandjaid ning koolitajaid. Sel aastal esitati täiskasvanuhariduse tunnustuskonkursile 540 kandidaati üle Eesti. Neist 212 olid õppijad, 131 koolitajad, 121 õpiteod ja 76 õppijasõbralikud tööandjad.
"Tänapäeva pidevalt muutuvas maailmas on uute oskuste õppimine eriti oluline. Pidev enesetäiendamine annab inimestele võimaluse püsida oma valdkonnas konkurentsivõimelisena, kohaneda uute väljakutsetega ning rikastada oma isiklikku elu. Täiskasvanud õppija nädal on suurepärane meeldetuletus, et kunagi pole liiga hilja oma teadmisi laiendada," sõnas Marfeldt.
Paides algab nädal täna kell 16.30 Järvamaa Haigla polikliiniku saalis perekooliga ja kokku on kuu jooksul kuus ettevõtmist. Täpsem info avatud õpitundide ja täiskasvanud õppija nädala sündmuste kohta on nähtav Andrase kodulehel andras.ee. Sellelt lehelt saab ka sündmustele registreerida. Õpitundidesse registreerunud kuvatakse interaktiivsel Eesti kaardil, kus on näha, millises Eestimaa paigas ja missuguseid uusi teadmisi ning oskusi täiskasvanud saavad omandada.