Noore spetsialisti stipendiaatide seas on kolm Paides töötavat spetsialisti

Tänavuste noore spetsialisti stipendiaatide seas on kolm Paides töötavat spetsialisti - Järvamaa Haigla psühholoog Eliis Härma, Paide Hillar Hanssoo põhikooli geograafiaõpetaja Rauno Emmar ja AS Jalax IT-juht Rando Trahv. Stipendiumi eesmärk on toetada noorte ja haritud spetsialistide tööle ja elama asumist Järvamaale ning väärtustada erinevaid ameteid.

Järvamaa Kogukonnafondi nõukogu esinaise Arnika Tegelmanni sõnul esitati seekord rekordiline arv taotlusi. „On väga hea meel, et noori märgatakse, ja just neid noori, kes tulevad, elavad ja leiavad töökoha Järvamaal. Neid tuleb jätkuvalt esile tõsta," lausus Tegelmann.

Kogukonnafondi juhataja Valev Väljaots lisas, et tänu paljudele püsitoetajatele ja uutele annetajatele ning eelmise aasta annetuste jäägi toel, on teist aastat järjest võimalus välja anda neli stipendiumi.

Käesoleval aastal on õla alla pannud Väätsa Agro AS, Jalax AS, Jürgen Ligi, Lauri Läänemets, Pipi-Liis Siemann, Helmen Kütt, Aime Roosioja, Toomas Tammik, Lea Urb, Eimar Veldre, Kristjan Kõljalg, Virve Toode, Rainer Eidemiller, Tiina Larven, Arnika Tegelmann ja Andres Jalak.

Eliis Härma on särav ja ambitsioonikas spetsialist, kes vaatamata oma noorele eale on jõudnud erialaselt panustada nii kogukondlikul tasandil kui ka pealinnas. Eliis töötab Järvamaa Haiglas psühholoogina, olles toeks meie piirkonna eritoetust vajavatele perekondadele, teismelistele, noortele ja eakamatele. Eliis on panustanud vaimse tervise teenuste arengusse, kasutades oma sekkumisstrateegiates uusi ja huvitavaid erialaseid meetodeid. Lisaks panustab Eliis Tallinna Ülikoolis õppejõuna sellesse, et psühholoogide ridadesse lisanduks uusi spetsialiste. Oma rolli täidab ta tööalaselt ka Eesti Loodus- ja Terviseteaduste instituudis.

Eliis on saanud mitmeid tunnustusi võõrkeeles publitseeritud teadustöö eest ning on pälvinud riiklikult Reet Montoneni mälestusstipendiumi. Tema magistritöö pälvis I koha ülikoolisises tööde konkursis. Lisaks on Eliis välja töötanud mitmeid töövahendeid nendele psühholoogidele, kes töötavad noorte ja lastega.

Need, kes on käinud Eliisi juures psühholoogilist tuge saamas, kirjeldavad teda usaldusväärse, kindlameelse, empaatilise, ent eelkõige turvatunnet tekitava spetsialistina. Ta on kohusetundlik, entusiastlik ja valdkonnateadlik noor, kes on andnud suure panuse mitte ainult Järvamaa piirkonna vaimse tervise edendusse, vaid ka üleriigilisesse tasandisse.

Rauno Emmar on väga sihikindel, kohusetundlik ja suure arengupotentsiaaliga noor, kes on oma senise töö ja õpingutega tõestanud, et suudab edukalt ühendada väga head õpitulemused, praktilised oskused ning tugeva pühendumise oma kodumaakonnale. Teda iseloomustavad töötahe, järjekindlus ja soov end pidevalt täiendada. Eriti märkimisväärne on asjaolu, et ta õpib samaaegselt kahes ülikoolis magistriõppes, mis näitab väga head ajaplaneerimise oskust, pingetaluvust ja eesmärgikindlust.

Rauno erialased oskused avalduvad eelkõige tema imelises suhtluses, täpsuses ja analüütilises mõtlemises. Ta suudab oma teadmisi rakendada nii haridusvaldkonnas kui ka kinnisvara hindamise alal. Tunnustust väärib see, et ta on pärast Tallinnas omandatud kogemusi ja töötamist naasnud tagasi Järvamaale ning panustab nüüd siin aktiivselt nii noorte õpetamisse kui ka oma erialasesse valdkonda. Põhikoolis õpetajana töötab ta pühendunult ning jagab oma teadmisi edasi õpilastele, samal ajal täites vajalikku tühimikku ka kinnisvara hindamise valdkonnas.

Sõpradelt ja tuttavatelt kuuldud tagasiside põhjal on Rauno väga hea klassijuhataja, kes on koolis lühikese ajaga hästi omaks võetud nii oma klassi kui ka teiste klasside õpilaste poolt. Teda hinnatakse sõbralikkuse, toetava suhtumise ja hea suhtlemisoskuse tõttu. Ta oskab luua enda ümber positiivse ja turvalise õhkkonna ning on noortele usaldusväärne ja inspireeriv noor eeskuju.
Tegemist on tööka, haritud ja sihikindla noore spetsialistiga, kellel on väga head eeldused kujuneda lähiaastatel oma valdkonnas hinnatud professionaaliks, nii koolis õpetajana kui ka kinnisvara hindajana. Tema soov panustada Järvamaa arengusse, siduda oma teadmised praktilise tööga ning anda tagasi oma kodukohale teeb temast väga väärika kandidaadi Järvamaa noore spetsialisti stipendiumile.

Rando Trahv IT haridustee algas Rakvere Ametikoolis, kus Rando omandas IT süsteemide nooremspetsialisti eriala. 2022.a. läbis Rando kaitseväe ja alustas Jalax AS-s tööd IT-administraatorina.

Rando paistab silma rahuliku loomuse, abivalmiduse ja heade erialaste teadmistega vaatamata oma noorele eale. 2025.a. novembris edutati Rando ettevõtte IT juhiks.
Rando on IT-juhina asjalik, taiplik, analüüsivõimeline, kiire, täpne ja õpihimuline. Tema väga hästi tehtud töö on väga oluline ettevõtte jätkusuutliku arengu jaoks. Rando ülesandeks on tagada organisatsiooni infotehnoloogiliste süsteemide, vahendite ja teenuste tõrgeteta toimimine, areng ja turvalisus, toetades ettevõtte eesmärkide saavutamist.

Rando on kohusetundlik ja teeb tööd suure pühendumusega. Ta soovib  anda oma töös endast parimat ja õppida alati midagi juurde. Rando sõbrad arvavad, et ta on kannatlik, hakkaja, uurib asju enda jaoks selgeks. IT maailm ja tehnika huvitasid teda juba lapsepõlves. Rando sõnul on IT valdkond mitmekülgne ning selle kiire arengu tõttu ei hakka kunagi igav.

Rando näpunäited tänapäeva tehnoloogia kasutamisel on väga hinnatud kolleegide seas ja on leidnud sooja vastuvõttu kõikide põlvkondade esindajate poolt.
Oma loomult on Rando sõbralik, abivalmis ja vastutulelik ning väärib igati noore spetsialisti stipendiumi.

Stipendiumide üleandmine toimub 08. mail kell 14 Wabalinna kohvikus. Sissepääs vaba. Kõik on oodatud.

Foto: Helje Mets