Paide mees viib Eesti kiirrongiga Euroopasse

Eesti, Läti ja Leedu valitsused on üksmeelsed - vaid viis aastat on jäänud hetkeni, kui Rail Baltica kiirrong saab tuhiseda 249kilomeetrise tunnikiirusega Tallinnast Varssavisse.

Et Eesti pinnal kavandatud raudtee-ehitus oleks täpselt tähtajaks valmis, vastutab Rail Baltica Eesti juhatuse esimehena Paidest Suur-Aia tänavast pärit Anvar Salomets.

Eestis on praeguseks sõlmitud lepingud Rail Balticu raudteetaristu ehitamiseks 200 kilomeetri ulatuses. Ehitus käib selle aasta lõpuks 105 kilomeetril. 2030. aastaks plaanitakse välja arendada ka kõik kohalikud peatused.

Uutest ühendustest võidab ka paidelane

Kuidas selgitada kodulinna rahvale üldsuses palju kirgi kütnud Rail Baltica raudteeühenduse vajalikkust? Salomets kinnitab, et paremini ühendatud Eestist võidab iga Eesti inimene, ka paidelane.

Pikemat artiklit loe septembrikuu Paide Linnalehest.