Mäeküla Kaupluse kinnistu ja Rammuli kinnistu osaala detailplaneering 23.03.2020

Paide Linnavalitsus algatas 23. märtsil korraldusega nr 147 Mäeküla Kaupluse ja Rammuli kinnistute detailplaneeringu koostamise, andis detailplaneeringu lähteseisukohad ja jättis algatamata keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH). KSH jäeti algatamata, kuna eelhinnangu põhjal ei kaasne planeeringu elluviimisel eeldatavalt olulist keskkonnamõju.

Planeeringuala suurus on u 1,1 ha. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on anda ruumiline terviklahendus kaubandus-, toitlustus- ja teenindushoone, vedelkütuse tankla ning neid teenindavate rajatiste rajamiseks ja krundipiiride muutmiseks. Kavandatakse laiendada olemasolevat kauplusehoonet ning tanklale rajada maa-alused kütuse ja vedelgaasi mahutid. Kavandatud tegevus sobib üldplaneeringus toodud eesmärkidega.

Detailplaneeringu koostamisest huvitatud isikuks on R&R Real Estate OÜ. Detailplaneeringu korraldajaks ja kehtestajaks on Paide Linnavalitsus (Keskväljak 14, Paide linn, e-post paide@paide.ee).

Kuna tegu on C-kategooria ohtliku ettevõttega, tuleb detailplaneeringu koostamise käigus koostada asjakohane riskianalüüs ning kirjeldada meetmeid, mida on vajalik võtta suurõnnetuse välitimiseks ja selle tagajärgede piiramiseks inimese tervisele ja keskkonnale.

Korraldus

20. aprilli linnavalitsuse istungil võeti vastu korraldus planeeringuala vähendamiseks Rammuli kinnistul. Planeeringu täpsustatud nimeks on Mäeküla Kaupluse kinnistu ja Rammuli kinnistu osaala detailplaneering.

Muudatuse korraldus

Mäeküla Kaupluse kinnistu ja Rammuli kinnistu osaala detailplaneeringu avalik väljapanek toimub 19. oktoobrist kuni 2. novembrini Paide linna kodulehel ja tööajal Paide Linnavalitsuses (Pärnu tn 3).

R&R Real Estate OÜ soovib ehitada kaubandus-, toitlustus- ja teenindushoone, vedelkütuse tankla ning neid teenindavate rajatised. Planeeringuala suurus on 0,8 ha. Kaupluse kinnistul asuvad Plekimehe alajaam ja kauplushoone (n-ö Mäeküla kõrts) säilivad, elamu-ladu  lammutatakse. Osa Rammuli kinnistust liidetakse Kaupluse kinnistuga. Kavandatav tankla ei kuulu suurõnnetuse ohuga ehitiste hulka, kuid on C-kategooria ohtlik ettevõte, mistõttu on koostatud on riskianalüüs. Detailplaneering vastab üldplaneeringule. Paide linnavalitsus võttis detailplaneeringu vastu 5. oktoobri korraldusega nr 485.

Kui avaliku väljapaneku ajal esitatakse kirjalikke arvamusi, siis toimub avalik arutelu linnavalitsuses (Pärnu tn 3, II korruse saal) 16. novembril kell 16.00.

Situatsiooniskeem
Olemasolev olukord
Põhijoonis
Seletuskiri
Riskianalüüs
Illustratsioonid

Teade 18. november 2020

Paide linnavalitsus kehtestas Mäeküla Kaupluse kinnistu ja Rammuli kinnistu osaala detailplaneeringu 16. novembri korraldusega nr 571.

Situatsiooniskeem
Olemasolev olukord