6.05.24
SARGVERE, TARBJA, VIISU JA ROOSNA-ALLIKU KESKKONNAJAAM

PAIDE LINNA KESKKONNAJAAMADE ASUKOHAD, LAHTIOLEKUAJAD, VASTU VÕETAVATE JÄÄTMETE NIMISTU JA HINNAKIRI

Paide linna keskkonnajaamasid haldab AS Eesti Keskkonnateenused.

Kontakt: tel 738 6700  (E-R 9-17),

Veebileht:  https://www.keskkonnateenused.ee/kodukliendile/j%C3%A4%C3%A4tmejaamad/

Paide linna keskkonnajaamad teenindavad ainult Paide linna elanikke ja ettevõtteid. Kodumajapidamises tekkinud ohtlike jäätmete tasuta üleandmiseks tuleb isikul tõendada, et ta on Paide linna elanik (st. isiku rahvastikuregistri järgse elukohana on registreeritud Paide linn).

ROOSNA-ALLIKU KESKKONNAJAAM

Asukoht: Põllu tn 4, Roosna-Alliku, Paide linn

N 12.00-14.00

L  10.00-14.00

Keskkonnajaama operaator tel 5190 4867

VIISU KESKKONNAJAAM

Asukoht: Sirtsu tee 7, Viisu küla, Paide linn

K 11:00-13:00

L 11:00-13:00

Keskkonnajaama operaator tel 5333 5693

SARGVERE KESKKONNAJAAM

Asukoht: Keskkonnajaama, Sargvere küla, Paide linn

K 11:00-13:00

P 11:00-13:00

Keskkonnajaama operaator tel 522 1154

TARBJA KESKKONNAJAAM

Asukoht: Jäätmejaama, Tarbja küla, Paide linn

Avatud:

K 14:00-17:00 (helista tel)

P 09:00-12:00

12:00-14:00 (helista tel)

Keskkonnajaama operaator tel 5307 6022

Vastuvõetavate jäätmeliikide nimetus ja hinnad (alates 01.01.2024):

NB! Keskkonnajaamades ei võeta vastu ehitusjäätmeid (sh eterniit) ega vana sanitaartehnikat (kraanikausid, wc potid) jms. Need tuleb igal inimesel ise viia kas Paide jäätmejaama (Mündi tn 49, Paide linn) või Väätsa Prügilasse (https://www.prygila.ee/ ).

Mis on OHTLIKUD JÄÄTMED?

Need on jäätmed, mis kujutavad endast otsest ohtu nii keskkonnale kui tervisele, sh näiteks igasugune olme- ja kodukeemia, vanad ravimid koos pakendiga, süstlad, elavhõbedaga kraadiklaasid, vana õlid: mootori-, käigukasti- ja määrdeõlid ning õlinõud, õlised pühkmed, kaltsud, pühkmed, kütusejäägid (nt masuut), õli- ja kütusefiltrid, pigi, tavott, vanad akud, patareid, värvi- ja lakijäätmed, lahustid, liimi- ja hermeetiku jäätmed, immutusvahendid, kemikaalid, mürgid, pestitsiidid, happed, nt väävel-, sool-, lämmastikhape, leelised, nt seebikivi, fotograafia jäätmed, fotokemikaalid, ilmutijäägid, igasugused aerosoolpudelid, leelis- ja pulbertulekustutid, säästu-, led- ja päevavalguslambid jne.

Mis on ELEKTROONIKAJÄÄTMED?

Elektroonikajäätmete ehk elektroonikaromude alla kuuluvad kõik elektrijuhtmete, patareide või akudega töötavad seadmed, sealhulgas: kodumasinad ja köögitehnika, arvutid, telerid, kuvarid, elektroonilised mänguasjad, elektroonilised tööriistad, nutiseadmed jne.

Elektroonikaromud võivad sisaldada keskkonnale kahjulikke aineid, seetõttu on oluline need teistest jäätmetest eraldi koguda. Elektroonikaromud kuuluvad tootjavastutuse alla, mis tähendab seda, et Eestist elektroonikaseadet ostes on hinna sees ka selle kokkukogumise ja käitluse kulu. Seega on igal uue elektroonikaseadme ostjal õigus viia vana seade kauplusesse (seade peab olema komplektne ehk ei tohi olla rüüstatud), kust kavatsetakse osta uus samalaadne toode.

Mis on MÖÖBEL:

Paide linna keskkonnajaamades vastu võetava mööbli hulka kuuluvad näiteks diivanid, tugitoolid, kattega toolid, pingid, taburetid, tumbad, voodid koos madratsiga, diivani-, tugitooli- ja voodimadratsid, lauad, kapid, riiulid, kardinapuud jne.