Kirjuta end sisse Paide linna! Igaühele kingituseks COOP-i kinkekaart

Paide linn kutsub elanikke üles end Paide linna sisse kirjutama. Et registreerimist hoogustada, korraldab linnavalitsus detsembri jooksul kampaania ning teeb selle raames igale registreerunule kingituse ja loosib eriauhinna (loosimisel vajalik osalejate nõusolek, vt kampaania reegleid).

Omavalitsustele on võimalikult suur elanike arv oluline, sest iga tööl käiva inimese pealt laekub omavalitsusse isiku maksustatavalt tulult 11,96%. Näiteks kui inimene teenib igas kuus Järvamaa keskmist brutotöötasu, mis augusti seisuga oli 1395 eurot, laekub omavalitsusele sellest 11,96% ehk 166,84 eurot. Käesoleva aasta esimese üheksa kuuga on Paide linnale tulumaksu laekunud 7 662 940 eurot.

Mida rohkem elab omavalitsuses inimesi, seda suurem on omavalitsuse tulubaas, mis omakorda tagab parema võimekuse kodukoha arendamisel. Omavalitsused pööravad elanike registreerimisele suuremat tähelepanu just aasta lõpus, kuna tulumaksu arvestus käib iga aasta 1. jaanuari seisu järgi.

Igale inimesele, kes kirjutab end detsembris Paide linna sisse, kingib linn 50-eurose COOP-i kinkekaardi, mida saab kasutada kõikides COOP-i poodides üle Eesti. Kinkekaardiga tulevad kaasa ka Paide Kaubamaja ja Paide Maksimarketi sooduskupongid. Lisaks loositakse kõikide registreerunute vahel välja kinkekaart hookusbookus.com-ilt väärtusega 500 € (endine hotelliveeb.ee).

Ametlik sissekirjutus annab inimestele võimaluse taotleda toetusi (nt sünnitoetus, erinevad sotsiaaltoetused) ning on abiks suhtluses nii riigi kui kodulinnaga.

Paide linnakodaniku soodustused ja toetused:

• Sünnitoetus esimese ja teise lapse sünni puhul on 500 eurot, kolmanda ja enama lapse eest 1000 eurot
  • Ranitsatoetus 200 eurot
  • Statsionaarse õendusabiteenuse kulude hüvitamise toetus
  • Matusetoetus 250 eurot
  • Huvihariduse toetus peredele, kus kasvab kolm või enam kuni 19-aastast last
  • Lasteaia kohatasu maksuvabastus alates pere teisest lapsest, kui lasteaias käib vähemalt kaks last

Tänavune elanikekampaania toimub koostöös Järva Tarbijate Ühistuga.

Sarnast kampaaniat on Paide korraldanud varem kaks korda. Esimest korda toimus see 2016. aastal, et pärast omavalitsuste ühinemist saavutada elanike arvuks 11 000 inimest, mis tagas riigilt toetusraha 500 000 eurot. Teine kord toimus kampaania 2019. aastal, kuid oluliselt väiksemas mahus. Esimese kampaania ajal registreerus kodanikuks 343 inimest, teise kampaania ajal 50.