Tööstuse tn 36 ja Tööstuse tn 34 kinnistute detailplaneeringu avalik väljapanek

Detailplaneering võeti vastu Paide Linnavalitsuse 19.08.2024 korraldusega nr 203.

Planeeringuala suurus on ca 4,7 hektarit ja see hõlmab kinnistuid Tööstuse tn 34 ja Tööstuse tn 36 Paide linnas.

Planeeringu koostamisest huvitatud isikud on AS Tiigi Keskus, AS Eesti Pagar ja OÜ Maral Invest. Detailplaneeringu koostaja on OÜ Projekt 363 seitsmenda taseme diplomeeritud arhitekt Ruth Egipti.

Planeeringu eesmärk on ruumilise terviklahenduse ja ehitusõiguse andmine laohoone ehitamiseks kinnistule Tööstuse tn 36 ja Tööstuse tn 34 paiknevate Eesti Pagari tootmishoonete ühendamiseks Tööstuse tn 36 laohoonega. Lisaks eelnevale uue hoonestusala määramine ja ehitusõiguse andmine kinnistule Tööstuse tn 34. Planeeringualale on  planeeritud  4 hoonestusala, haljastus ja antud ehitusõigus. Planeeringuala kinnistud liidetakse planeeringujärgselt üheks krundiks, juurdepääsud tänavatelt planeeringualale jäävad planeeringueelsed. Detailplaneeringu elluviimiseks on koostatud riskihinnang planeeringualal ja selle lähipiirkonnas ohtlike käitiste koosmõju hindamiseks. Detailplaneeringuga ei muudeta Paide linna üldplaneeringu maakasutuse juhtotstarvet, see jääb Tööstuse tn 34 osas tootmismaaks ja Tööstuse tn 36 osas ärimaaks.

Detailplaneering algatati 07.02.2022 kinnistu Tööstuse tn 36  ja selle lähiala terviklahenduse planeerimiseks, kuid planeeringu eskiislahenduse koostamise etapis tekis kinnisasjade Tööstuse tn 34 ja Tööstuse tn 36 omanikel koostöövajadus kavandatava uushoonestuse ühendamiseks olemasolevate tööstushoonetega ja planeeringuala laiendati ning planeeringulahendus koostati ka kinnistule Tööstuse tn 34.

Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub ajavahemikus 11.09 kuni 25.09. 2024 ja sellega saab tutvuda Paide linna veebilehe lingil paide.kovtp.ee/et/detailplaneeringud samanimelise planeeringu juures.

Ettepanekud ja arvamused detailplaneeringu kohta palume esitada tähtajaks, 26.09.2024 paberkandjal postiaadressile Pärnu tn 3, Paide linn 72711 või elektroonselt e-posti aadressile: paide@paide.ee.

Info: planeeringute peaspetsialist Anti Annus, tel. 511 3815; e-post: anti.annus@paide.ee.